Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o monitoring gleby w technologii Soil Scout
Rozwiązanie znajduje zastosowanie m.in. w rolnictwie, na polach golfowych, boiskach sportowych czy w parkach miejskich. Można z niego skorzystać również na posesjach prywatnych. Wszędzie tam, gdzie jakość gleby ma znaczenie dla wzrostu, wyglądu i plonowania roślin. System Soil Scout został zamontowany m.in. w tak kultowych miejscach jak stadiony Wembley i Philadelphia Phillies.
System nie wymaga konserwacji i serwisowania. Czujniki mają baterie o żywotności do 20 lat, a dane są przekazywane do oprogramowania monitorującego w chmurze w czasie rzeczywistym. Aby je odczytać, wystarczy skorzystać z dedykowanej aplikacji. Na podstawie aktualnych, precyzyjnych informacji można podjąć szybkie i trafne decyzje co do nawodnienia gruntu i zasilenia gleby.
Nie. Czujniki są w całości umieszczone pod ziemią, na wybranej głębokości. Ich zastosowanie w żaden sposób nie utrudnia bieżącej konserwacji trawników i nasadzeń na obiektach sportowych i w przestrzeni miejskiej oraz prowadzenia prac związanych uprawą rolną (również z wykorzystaniem maszyn).
System pozwala na badanie poziomu wilgotności gleby, a także jej zasolenia i temperatury. Przekazuje również informacje dotyczące bilansu wodnego, czyli dostępności wody dla systemu korzeniowego roślin. Dane są rejestrowane w czasie rzeczywistym, zbierane i gromadzone tak, aby można je było również analizować w perspektywie historycznej, obserwując tendencje zmian.
Zajmie się tym nasza firma. Zapewniamy kompleksową obsługę – od wstępnej analizy warunków glebowych przez wybór optymalnych miejsc na montaż czujników oraz głębokości po umieszczenie i konfigurację wszystkich elementów. Gwarantujemy też przeszkolenie w zakresie obsługi monitoringu oraz wsparcie serwisowe/techniczne, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Koszt jest uzależniony m.in. od tego, jak duży teren ma być monitorowany. Wycena jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje – zapraszamy do kontaktu, aby uzyskać konkretne informacje.